Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Montessori Oyuncakları

Montessori Oyuncakları

Montessori Oyuncaklar – GülenTilki

Montessori oyuncaklar özel olarak tasarlanmakta, doğal ve ağaçtan malzemelerle yapılmaktadır. Bu oyuncaklar yapılırken çocukların duyu organlarına hitap etmesine, duyularını uyarmasına dikkat edilir.  Montessori eğitimi verilirken sınıfta bulunan sandalye, masa gibi çocukların doğaya karşı duyarlılıklarını, çevre sevgisi ve ilgisini arttırmak için montessori metaryelleri en doğal halleriyle kullandırılır. Kullanılan malzemeler en doğal en sade en uyumlu ve çekici haliyle yer alır.

Montessori eğitimi çocuklara büyük bir titizlikle verilir. Materyallerin alınmasından, oynanıp tekrar alındığı hale getirilmesine, aldıkları yerlere bırakılmasına kadar tüm aşamalar bir rehber eşliğinde verilir ve uygulanması sağlanır. Daha sonrasında çocuklar montessori metaryelleri ile uzmanlaşana kadar kendi kendilerine ya da küçük gruplarla birlikte çalışma fırsatı tanır. Çocuklar etkinliklerini sürdürmeye çalışırken oldukça özgürdür ve istediği tempoyla ve istediği sürede tamamlayabilmesi onlara büyük mutluluk verir. Montessori oyuncakları ile çocuklar kendileri ile içinde bulundukları yaşamı keşfetmeye çalışırlar. Onlara yeterli süre verildiği zaman da olayları çok doğal hızla öğrenebilmektedirler.

Montessori eğitimi içinde yer alan her materyal belli bir zorluk derecesine sahiptir. Montessori metaryelleri çocuklara özel ve tek bir beceri isteyen yönleri ile hazırlanmıştır. Bu nedenle de her materyal tek özellikle yaratıldığından çocuklara tek kavramı öğretmekte ve kafa karışıklığını da engellemektedir. Bu özellikleriyle de verilmek istenen kavramı direk alırlar. Daha sonra da uzmanlaştıkları etkinlikleri bırakıp farklı bir materyale geçerler. Ancak şunu da söylemek gerekir ki montessori eğitimi içinde yer alan materyallerin hata kontrolü de bulunmaktadır ve bu durumda yani hata kontrolü de bir çocuğun kendini daha iyi değerlendirmesine bir büyükten onay almadan bağımsız özgür bir şekilde oynamasına olanak sağlar. Yani Montessori oyuncakları içinde bulunan hata kontrolleri de çocuğun gelişimini olumlu yönde etkilemekte ve çocuğun özgürlük kontrolünü kendi eline vermektedir.

GülenTilki’de Montessori Oyuncakları ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Göster:
Sırala:

Hape 1-2-3 Şekil Sıralayıcı

Hape 1-2-3 Şekil Sıralayıcı Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape 1-2-3 Şekil Sıralayıcı ile ..

59,90 TL Vergiler Hariç: 59,90 TL

Hape 4 Mevsim Mobilyalı Ev

Hape 4 Mevsim Mobilyalı Ev Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape 4 Mevsim Mobilyalı Ev ile ar..

619,90 TL Vergiler Hariç: 619,90 TL

Hape ABC Blokları

Hape ABC Blokları Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape ABC Blokları ile üzerindeki harf..

82,90 TL Vergiler Hariç: 82,90 TL

Hape Ahşap İp Çekçekli Köpek

Hape Ahşap İp Çekçekli Köpek Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape Ahşap İp Çekçekli Köpek il..

82,90 TL Vergiler Hariç: 82,90 TL

Hape Ahşap İp Çekmeli Salyangoz

Hape Ahşap İp Çekmeli Salyangoz Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape Ahşap İp Çekmeli Salyan..

119,90 TL Vergiler Hariç: 119,90 TL

Hape Ahşap Palyaço

Hape Ahşap Palyaço Hape oyuncak çeşitleri arasında olan Hape Ahşap Palyaço ile  k