Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Karakter Oyuncakları

Karakter Oyuncakları

Karakter Oyuncakları - GülenTilki

Her çeşit oyuncaklarla oynaması gereken çocukların kız erkek ayrımı yapılmadan eğitici oyuncaklar ile oynamalarına izin verilmeli, çevresinde bulunan sevdiği kişilerde gördüklerini taklit etmeye yardımcı olunmalıdır. Çocuk gelişimi ve eğitimi bakımından çok önemli bir yere sahip olan eğitici oyuncaklar onların hayal dünyalarını geliştirmeye, sanat ruhunu beslemeye ve sahip oldukları becerileri keşfetmeye yardımcı olur.

Karakter oyuncakları da bir çocuğun merak alanı, zeka seviyesi ve karakter gelişiminde de büyük katkı sağladığını belirten uzmanlar çocuklara oyuncak seçimi yaparken cinsiyet ayrımına izin vermeden çocuğu geliştiren eğitici oyuncaklar olmasına dikkat edilmelidir. Bir çocuğun seçtiği oyuncağa göre meslek yatkınlığı belirlenebilmektedir. Yani topu seven bir çocuğun organizatör veya mimar, hayvan seven bir çocuk psikolog ya da halkla ilişkilerci, uzaktan kumandalı bir araba ile oynayan çocuk için inşaat mühendisi, blok, küp ya da oyun hamuru ile oynayan bir çocuğun heykeltıraş veya ressam olmaya yatkın olduğu söylenebilir. Bu nedenle de bir çocuğun oyuncak seçimi anne ve babaya verdiği en önemli geri bildirim olarak belirtilir ve çocuk gelişimi ve eğitimi için en önemli unsur olduğu belirtilir.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda bir karakter oyuncakları seçiminde yine ebeveyn kontrolünde özgür bırakılmalı ve çocuğa “kız oyuncağı” ya da “erkek oyuncağı” şeklinde yönlendirmeler yapmadan eğitici oyuncaklar olmak şartı ile yönlendirilmelidir. Çocuk gelişimi ve eğitimi üzerinde en önemli unsur olan karakter oyuncakları bir çocuğun zihinsel gelişim süreçlerini sağlıklı bir şekilde desteklemeye ve tamamlamaya birebir etkendir. Bunun tam tersi bir davranış bir çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceği gibi bulunması gereken zihinsel sürecin çok gerisinde olmasına neden olacaktır.

GülenTilki ‘de Karakter Oyuncakları ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.