Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Bebek Yürüteç

Bebek Yürüteç

Bebek Yürüteçleri - GülenTilki

Bebekler belli bir aydan sonra kendi motor gelişimi el verdiğinde yürüme eğilimine girerler ancak yürümeye çalıştıklarında sabit olarak kalabilmek için yeterli motor gelişimine henüz gelememişlerdir. Bu nedenle de anne ve babaların bebeklerin çok daha rahat hareket etmelerini sağlayabilmek ve ufak da olsa adım atmayı öğrenebilmeleri için bebek yürüteçleri temin ederler. Bebek yürüteçleri bebeğin hareket alanını genişleterek sürekli olarak dolaşmalarına yardımcı olur.

Daha ilk aylarda bebeğe belli bebek oyuncakları alınır ve bu oyuncaklar bebeğin bulunduğu aya göre de değişiklik gösterir. Bebek yürüteçleri de bebeğin oyuncağıdır. Türlü renklerle, üzerinde bulunan türlü ses çıkaran oyuncakları ile farklı yürüteç modelleri bebeğin bulunduğu aya göre oyuncak ihtiyacını karşılaması bebeğin en büyük mutluluğu olacaktır. Bunun sebebi ise bebeğin istediği gibi hareket etmesini sağlayarak istediği yere gidebilmesini sağlaması ve bu esnada da üzerinde bulunan bebeklerin çok sevdiği ses çıkaran oyuncakları bebek yürüteçleri üzerinde yer alması bebeği tahmin edilenden çok eğlendirmekte ve bu durumda bebeği mutlu, huzurlu bir bebek yapmaktadır.

Bebekler belli bir aydan sonra çevrelerini tanımaya, fark etmeye başlarlar ki bu da onların yürüme, rahat hareket etme isteğini arttırır. Ayrıca atmaya çalıştıkları adımlarda başarısız olma onların özgüven eksikliğinin oluşmasına neden olacağından,  bebek yürüteçleri bebeğin özgüven duygusunun gelişimine destek olacaktır. İşte tüm bunlar için geliştirilen yürüteç modelleri bebeklerin ihtiyaçlarına, ilgilerine göre tasarlanmış ve bu durumda da anne ve babaların daha rahat ve huzurlu olmalarına yardımcı olmuştur.

Bebek yürüteçleri alınmadan öncelikle yapılması gereken şey bebeğin doktor kontrolünden geçirilmesi ve tüm sağlık kontrollerinin yapılmasıdır. Ayaklarında sorun olan bebeklerin hangi tür yürüteç modeli olursa olsun kullanması sakıncalı olabilmektedir. Bu nedenle de bir doktora danışılmadan alınmamalıdır. Bebek oyuncakları seçimi yapılırken uzun süreli kullanılabilmesi ve her zaman söylenildiği gibi sağlığa zarar vermeyen türde olması da oldukça önemlidir.

GülenTilki’de Bebek Yürüteç ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.