Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Montessori Oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 29/08/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

Montessori Oyuncakları ve Faydaları

Montessori oyuncakları temelinde bireysel eğitimi amaçlamaktadır. Montessori eğitimi dolaysı ile Montessori oyuncakları ile yapılmakta ve bu oyuncaklarla çocukların kendine özgü tüm kişilik özelliklerini kazandırmaya yardımcı olmaktadır. Montessori eğitimi çocukları ezberden çok birçık bilgiyi anlayabilmelerine, somutlaştırabilmeye ve her şeyi bütün bir şekilde aktarabilme yöntemini kazandırmaya yardımcı olmaktadır.

Montessori materyalleri her yaştaki çocuklara toplumsal bilincin, kendilerine olan güvenlerin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Montessori eğitimi çocukların yaptıkları hataları kendi kendilerine düzeltmelerine, öğrendikleri birçok kavramları gerçek haytan alarak, yaşayarak öğrenmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca soyut kavramlar yerine somut öğrenme yolunu kullanmaya büyük destek vermektedir. Montessori oyuncakları ile çocuklar masalarda, sandalyeye oturarak kullanabilecekleri Montessori materyalleri ile oynayabilecekleri kolay bir oyun etkinliği sunmaktadır.

Montessori oyuncakları ile çocuklar büyük zevkle ve araştırma hırsıyla oynarlar. Gelecekte kişiliklerin oluşmasına yardımcı olan Montessori eğitimi çocuklara liderlik ruhu katmakta ve görev bilincini öğretmektedir. Dolayısıyla da Montessori eğitimi çocuklara doğal bir oyun ortamında sorumluluk hissi oluşmasına büyük destek vermektedir. Çocuklar her deneyimi kendi başlarına yaşamayı isterler. Kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması onların için çok önemlidir. Dolayısıyla da çocukların ihtiyaçları Montessori oyuncakları ile motive edici bir materyal olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle de Montessori materyalleri çocukların duyularının hassaslaşmasına ve öğrenmesine katkı sağlar.

Montessori oyuncakları ve faydaları saymakla bitmez. Çocukların her türlü gelişimi en doğal yollarla tecrübe edilerek öğrenmeleri, hataları yine kendi iradeleri ile düzeltebilmeleri kişilik oluşumuna büyük fayda sağlamaktadır. Bu nedenle de Montessori eğitimi hem çocukların her türlü gelişimine katkı sağlarken toplumsal bilincin de işlenmesine, grup bilincinin oluşmasına dolayısı ile de hem grupta hem de toplumda alacakları görevlerin sorumluluklarını öğrenmeye katkı sağlamaktadır.

Montessori oyuncakları ve faydaları için günlük edinmeleri gereken yaşam becerilerini kazandırmaya, duyu etkinliklerini, dil gelişimini ve matematiksel gelişimini desteklemesinde bire bir etkilemektedir. Her türlü yaratıcı gücü katan  Montessori eğitimi dolayısı ile de Montessori oyuncakları çocukların için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Bu nedenle de Gülen Tilki ailesi olarak Montessori materyalleri alternatiflerini siz değerli müşterilerimiz için özenle seçmiş bulunmaktayız.

Yorum Yap