Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Montessori Oyuncakları ve Eğitimi

Gönderen GülenTilki 16/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

Montessori Oyuncakları ve Eğitimi

Oyunların, çocuklarının gelişimine ve eğitimine katkısı tartışmaz bir gerçek. Hayal dünyalarının ve yaratıcılıklarının gelişmiş olması sebebi ile, oyunda bunları ortaya koyan çocuklar için özel oyuncaklar yeni yeni tasarlanabilmekte. “ Ben yapabilirim” diyen çocukların gelişimlerine çok faydalı olabilecek bir yığın oyuncaklara verilen isme montesstori oyuncak çeşitleri denir. Örnek vermek gerekirse; bağcık bağlamayı öğreten ve bağımsız yaşamaya teşvik eden bir oyuncak çeşidi olan bağcık bağlama montessori materyalleri ile çocuklar artık kendi becerilerinin farkında olacak. Montessori ürünlerini ve montessori materyallerini tercih ederek, çocuklarınızın el becerilerinden zihinsel gelişimlerine kadar her konuda gelişimini desteklemeniz ve birlikte oynamanız mümkün.

Montessori oyuncakları nelerdir?

Günümüzde sık olarak kullanılmaya başlanan ve zihinsel düşünme ve kordinasyona bağlı oyuncaklar çocuklar için çok faydalı. Halka atmadan vidalama montessori oyuncak çeşitleri; verilmek istenen eğitime ve beceriye göre farklılık göstererek hazırlanıyor. Montessori oyuncak fiyatları, ahşap olup olmamasına ve büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, genel olarak uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Montessori oyuncaklarının faydaları nedir?

- Edinilmesi istenen beceriye göre bir çok konseptte oyuncaklar ile faydalı sonuçlar alınabilir.

-Zeka ve sosyal gelişimini destekleyerek, paylaşım duygusunun edinilmesini sağlar. Montessori oyuncak çeşitleri, grupla da oynanabildiğinden grup yönetimi, uyum gibi kazanımlar bu oyuncaklar ile verilebilir.

- Meslek seçiminde önemli rol oynayabilir.

-Sistematik ve analitik düşünceleri geliştirir.

-Düşünme, tanıma, konsantrasyon, el göz kordinesinin desteklenmesi, parça- bütün, neden-sonuç kavramlarının öğrenilmesini sağlayn montessori oyuncakları son derece faydalı ürünlerdir.

Montessori materyallerinin yaşa göre seçimi nasıl yapılır ?

* Duyuların uyarılması ve çocuğun farkına varması ile montessori oyuncakları beyin gelişimine en çok destek verecek oyuncaklar arasında yer alır. 0-3 yaş beyin gelişimine katkıda bulunacak yapbozlar, jengalar, legolar, ahşap oyuncaklar, müzik aletleri, tamir setleri gibi bir çok montessori ürünleri ile çocuğunuzun gelişimine destek olabilirsiniz. Montessori materyallerinin verilme süresinin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Zira tüm montessori oyuncaklarının çocuğa verilmesi onun dikkatini bozacak, oyuncakları arasında gidip gelecek ve tam anlamı ile keşif sağlanamayacaktır. Bu sebeple, zekanın ve duyusal işlevlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasını istiyorsak, oyuncakları sıra ile almamız en doğrusu.

Montessori eğitimi ve montessori malzemeleri nedir?

Dünyanın en iyi eğitim yöntemi olarak dillere dolanmış montessori eğitimi ; çocuktan yola çıkılarak düzenlenen bir eğitim sistemidir. Çocuğun beklentileri, sevdiği şeyler, istemediği şeyler, hoşuna giden şeyler gibi çocuğun dünyasından edinilen bilgilere odaklanıp, onun için en iyi eğitim yöntemi sunabilmeyi amaçlanır montessori eğitimi ile. Google şirketinin kurucularının montessori eğitimi aldığını düşünürsek, çok faydalı bir eğitim yöntemi olduğunu kanıtlamış olabiliriz. Montessori malzemeleri ile ilgili eğitim alan bakıcılardan öğretmenlere kadar  insanlar arasında geniş bir ilgi odağı olan Montessori eğitimi ile çocuklarınızın gelişimlerini her yaşta eksiksiz desteklemek mümkün.

GülenTilki’de Montessori Oyuncakları ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap