Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Lego Oyuncaklar ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 10/07/2017 0 Yorumlar Eğitici Oyuncaklar,

Lego Oyuncaklar ve Faydaları

Lego oyuncakları çocukların bıkmadan, sıkılmadan vazgeçmeden oynadıkları oyuncak setleridir. Çeşitli şekil, renk ve boyutlardaki lego seti oyunları eğlenceli ve eğitici hale getirmektedir. Lego oyun setleri ; lego city oyunları, lego star wars, lego duplo, lego techinc vb. oyuncakları her yaştaki çocukların bilişsel gelişimine katkıda bulunurken el kol koordinasyonu içinde muhteşem bir pratiklik kazandırıyor.

Lego oyuncaklar çocukların grup içinde birbirleriyle uyum sağlamalarını, yardımlaşmayı, fikir alışverişlerinde bulunmayı pratik yaparak öğreniyor. Böylelikle de bir grup içinde uyulması gereken davranışları farkına varmadan öğreniyor. Lego seti oyunları zıt olan dar geniş, ince kalın vb. birçok kavramı oyun sırasında çabucak kavramaya yardımcı oluyor.

Çocukların grup içinde Lego seti oyunları esnasında birbirleri ile iletişim kurmayı öğrenirken sosyalleşmenin ne kadar önemli bir kavram olduğunu Lego seti oyunları içinde keşfediyor. Lego oyuncaklar farklı yaş gruplarına göre farklılık gösteren özellikle de lego star wars, lego duplo, lego techinc vb. lego seti oyuncaklar çocukların takım çalışmasına ve bireysel gelişimine birebir etki ederken el kol koordinasyonu ile oyuncakları bozup tekrar yapabilmelerine, farklı olan parçalardan da yeni oyunlar ve oyuncaklar yaratabilmeye yardımcı olmaktadır.

Lego oyuncak setleri hayal gücünden yaratıcılığa, öğrenmeden paylaşmaya kadar tüm soyut kavramları somutlaştırarak oyun etkinliklerinde öğrenebilmektedirler. Lego firması tarafından yapılan araştırmalara göre lego oyuncak ile oynayan çocukların yaratıcılık güçlerinin süregelmesi için büyük fayda sağladığı belirtilmiştir. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren %95 oranında yaratıcılık güçlerine sahip iken yetişkin bir birey olduklarında yaratıcılık güçlerinin yalnızca %2’sini kullanabilmektedirler. İşte uzmanlar tarafından yapılan bu araştırma sonuçlarına göre Lego oyuncaklar yaratıcılıkların gücünün yetişkin bir birey olduklarında da güçlü olabilmesi için oldukça önemlidir.

Lego seti oyuncaklar belli bir figür üzerine alınmış olsa da çocukların tahmin edilenden daha geniş bir hayal dünyasını, yaratıcılığını somutlaştırabildikleri lego oyuncaklar parçaları ile çok farklı figürler oluşturabilmektedirler. Çocukların zeka gelişimini, yaratıcılığını geliştirmesinde ve gelecekte yetişkin başarılı bir birey olmalarında büyük katkı sağlayan lego oyuncak çeşitleri Gülen Tilki sitemizde geniş kategorilerde yer almaktadır.

 

Yorum Yap