Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Eğitici oyuncaklar - GülenTilki

Gönderen GülenTilki 14/06/2017 0 Yorumlar Eğitici Oyuncaklar,

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR

Ailemize katılan minikler; her geçen gün büyüyor ve yeni Dünya’yı keşfetmeye başlıyor. Renklerin ve nesnelerin fark edilmeye başlaması ile birlikte oyuncakları ile tanışan çocuklar, yaşına göre oyuncaklar ile gelişimlerini sürdürürler. Eminiz ki, hepimiz çocuklarımızın ilk eğitimlerini evde başladığı gerçeğini biliyoruz. Oyuncak ile eğitim eskiye nazaran, son yıllarda sıkça kullanılan bir yöntem haline geldi. Oyuncağın gücünden faydalanan bir çok evebeyn, çocuklarına aktarmak istedikleri bilgileri ve kazanımları oyuncak vasıtası ile iletebiliyorlar. Araştırmalara göre, çocuk gelişim oyuncakları çocuğun psiko-motor ve bedensel gelişimi için çok faydalı. Eğitici oyunlar bünyesinde toplanan; lego, montessori oyuncakları, yapı oyuncakları ile çocuklarınızın yaratıcılıklarını geliştirerek, birlikte güzel vakit geçirebilmeniz mümkün. Unutmamak gerekir ki, oyunlar meslek seçiminde rol belirleyen çok önemli faktörlerden birisi. Yapı oyuncakları kategorisinde bulunan lego veya puzzle, ile zihinsel gelişimi desteklenirken, meslek seçimi gibi önemli bir konunun da bilgisi bu esnada verilebilir. Oyuncak fiyatlarına baktığımızda, ucuz oyuncaktan pahalıya kadar geniş bir yelpaze oyuncak sektöründe bulunmaktadır. Ancak, oyuncak fiyatları belirli aralıklarda olması gereken bir fiyat olmalı evebeynler için. Zira, çocuğunuzun eğitici oyuncaklarının kalitesini belirleyen fiyatlarıdır.

Eğitici oyuncaklar neye göre seçilmeli?

*Yaş : Eğitici oyuncakların çocuğun yaşına uygun olması gerekir. El becerilerine ve zekasını düşünerek, yapı oyuncakları, müzik oyuncakları seçilmeli.

*İlgi: İlgi alanı olmayan bir oyuncak alırsanız elbette çocuğunuz ilgilenmeyecektir. Mesela resim çizmeyi sevmiyor ise, resim tahtası ya da sulu boya setlerini almanız ile ilgilenmemesi normal bir davranış. Sevmediği ya da ilgilenmediği alanlar için eğitici oyunlara bütçe ayırmayıp, sevdiği oyuncakları almaya gayret edin.

*Güvenlik: 1+ üzeri yaşa sahip çocuklar için, güvenli oyuncaklar çok önemli. Dayanıklı olan ve tehlikesi olmayan eğitici oyuncakları almanız gerekiyor.  Yüksek boyutlarda oyuncaklar da kaçınmalısınız zira üstüne çıkıp pencereyi açabileceğini unutmamanız da fayda var.

*Kalite : Bilindik markaların eğitici oyuncaklarını tercih etmeniz, çocuğunuzun sağlığını korumanızı sağlayacaktır. Ele çıkan boyalar, bozulabilen veya patlayabilen oyuncaklardan uzak durmalıyız. Ülkemizde ve oyuncaklar da kansorejen maddelerin yaygın olarak bulunduğu bildiğimiz için, kalitesiz oyuncaklarda kullanılan yapım malzemelerini bilmiyoruz. Bu sebeple, kalitesiz ürünler ile çocuklarımızın oyun oynamasını engellememiz gerekir. Bu sebeple, bilmediğiniz veya duyulmamış markaların oyuncaklarını tercih etmeyin.

Eğitici oyuncaklar, her yaşa kitap edebilen, dev bir hayal serüvenine sahip geniş bir oyuncak dünyasından oluşur. Çocuğunuzun hayal dünyasını genişletirken, merak duygusunu da giderecek oyuncaklar, çocukların gelişimi açısından çok faydalı ürünler olarak kabul edilir. Plastik oyuncaklar veya ürünler yerine, imkanınız varsa ahşap oyuncaklar tercih etmelisiniz. Çünkü, ahşap oyuncak uzun yıllar boyunca kullanılabilen ve yapısı gereği sağlam olan oyuncaklardır. Ahşap ile üretilen oyuncakların doğaya dönüşümleri mümkün olduğu için, hem çocuğunuza hem de doğaya faydası olacaktır.

GülenTiki ‘de Eğitici oyuncaklar ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz

Yorum Yap