Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Bebek Yürüteçleri Faydaları ve Zararları

Gönderen GülenTilki 23/06/2017 0 Yorumlar Eğitici Oyuncaklar,

Bebek Yürüteçleri Faydaları ve Zararları

Bebek yürüteçleri faydaları ve zararları; annelerin en çok sorduğu soruların arasında yer alıyor ‘’Yürüteç kullanmalı mıyım?’’, ‘’Ne zaman yürüteç kullanmaya başlamalı?’’ sorularına cevap arayan annelere özel bir kategori hazırladık. Bebek yürüteçleri kategorisinde satılan bu ürünlerimizden kısaca bahsetmek istedik.

Bebeğimizin hareketlenmeye başladığı, etrafına karşı ilgi duyan ve keşfetmek için sabırsızlandığı dönemlerde güvenliğini sağlayacak tedbirleri aldıktan sonra özgür bırakın ki; çevresini, vücudunu, kendini tanımaya başlasın. Serbestçe hareket etmesi engellenen, zamanını bebek karyolasında ya da sandalyesinde geçiren bebeklerin motor, duyusal ve sosyal becerileri daha geç gelişir. Bu bebeklerin akranlarına göre daha geç yürüdükleri de gözlenmiştir.

Kimi anne yürüteç kullanımının bebeğin motor gelişimini destekleyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle 4-7. Aylarda kullanılmaya başlanan yürüteç bebeğinizin omurgasının gelişimine oldukça katkı sağlayan bebek yürüteçleri sayfamızda bebek oyuncakları kategorisi kısmında bulabilirsiniz. Bu aylar bebeğin desteksiz oturma denemelerinin başladığı, sırt ve karın kaslarının güçlendiği ve omurganın yerçekimine karşı dik durmayı yeni yeni öğrendiği dönemlerdir. Bu dönemde omurga yerçekimine karşı dik durmaya hazır olmasa da, yürüteç kullanılarak bu dönem kolaylıkla atlatılır.

Bebeklerin ayağa kalkmadan önce farklı pozisyonları denemesi (yüzsütü pozisyonda oyunlar oynaması, sürünme denemeleri, sırtüstü yatarken bacaklarını hareketlendirmeleri, oturma pozisyonunda farklı yönlere ağırlık aktarmalar) gövdenin yanı sıra kalça kontrolünü sağlayan kasların da güçlenmesini sağlar. Yürüteç kullanırken dikkat etmemiz gereken bir hususda kalça yapısı gelişimini doktorunuz kontrolünde gözlemleyerek  vücut ağırlığının dengesiz bir şekilde kalçalara yüklenmesi son derece önemlidir. Bebekler yürümeye başlamadan önceki sürünme, emekleme ve sıralama dönemlerinde aslında ayaklarına ağırlık vermeyi öğrenirler. Zaman içerisinde ayak ve bacaklardaki kaslar işlevleri doğrultusunda gelişir . Bunun yanında ayağa kalkmak için normal süreci de bebek yürüteci ile yaşayan bebekler, yere ayak tabanlarını tam temas ettirmeyi öğrenirler. Yürüteçteyken rastgele itmeler yaparak hareket eden çocuklarınızın, hareket duygusu gelişir. Çoğunlukla da parmak uçlarını kullanarak itmeler yaptığı için zamanla parmak ucunda yürüme gelişebilir ve yürüteç kullanmayı bırakıp, desteksiz yürümeye başlayabilir.Yürüteç kullanımıyla birlikte bebek aslında normal gelişimini de desteklemiş olursunuz.

Gülentilki olarak, yürüteç modelleri sitemize eklediğimiz bebek oyuncakları sayfasında göreceğiniz her ürün, bebeklerinizin güvenliğini tehlikeye atmayacak ürünlerdir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaplan çalışmalarda bebeklerin ilk 15 ay içinde büyük oranda yürüteç kullanımına bağlı olarak kazalara maruz kaldıkları görülse de, seçeceğiniz doğru yürüteç ile kazaları engelleyebilirsiniz. Gülen tilki ‘nin yürüteç modelleri bebeğinizin cinsiyetine ve ayına göre seçebilir, isteğe göre farklı özellikleri olan yürüteçleri alabilirsiniz. Teknolojinin yürüteçlerde kullanılması ile ürün çeşitliliği epey çoğalmıştır. Bu nedenle, Gülen Tilki ihtiyacınız olan her türlü bebek oyuncakları kategorisinde size yürüteç modelleri sunmaktan gurur duyar.

 

Yorum Yap