Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Bebek Dişlikleri ve Önemi

Gönderen GülenTilki 20/06/2017 0 Yorumlar Eğitici Oyuncaklar,

Bebek Dişlikleri ve Önemi 

Bebeklerin gün gün büyüdüğünü her gün gözlemleyen anne ve babaların en mutlu günlerinden birisi ise diş çıkarması olacaktır. Diş çıkarma dönemine yakın bir zamanda bebeklerde ısırma hissi veya göğüs başını zedeleme davranışı gözlemlenebilir. Bu yakında bebeğinizin dişlerinin çıkması demektir. Bu nedenle, diş çıkarma döneminde bebeğinizin damak yapısını desteklemek ve bölgedeki kaşıntıyı alabilmek için bazı ürünler kullanmanız gerekebilir. Diş çıkarma dönemi de haliyle sıkıntılı olabilir. Bu dönemler için ünlü markalar tarafından özel olarak üretilen diş kaşıyıcıları ve dişlikler bebeğinizin bu zorlu dönemlerde dişlerindeki kaşıntıyı almasında çok yardımcı olacak ürünlerdir. Bebeğinizin diş çıkaracağını anladığınız dönemi fark ettiğinizde, bebeğinizin sağlıklı diş gelişimi için mutlak suretle bebek dişlikleri kullanmaya özen gösterin. İçgüdüsel olarak bebeğin kaşınma hissini karşılamazsanız, az önce de bahsedildiği gibi göğüs ucunu ısırma veya kendi parmağını ısırma ve salya akıtma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmanız kaçınılmaz bir durum olacaktır. Bunlara ek olarak, bebeğiniz dişlerini kaşımak amacıyla eline gelen her türlü oyuncağı veya nesneyi ağzına sokacaktır. Bebeğinizin yabancı maddeleri ısırması halinde bu durumdan dolayı dişler zarar görebileceği gibi daha da önemlisi bebeğinizin yabancı cisimleri fark etmeden yutmasına neden olabilir. Ölümlere kadar varabilen bu nesneleri dişlerini kaşısın diye vermek yerine, bütçenize uygun bir dişlik almaya özen göstermelisiniz.

 Annelerin ve babaların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan dişlik seçiminde dikkat edilecek konulardır.

Dişlik alırken nelere dikkat edilir?

Bebeğinizin dişlerini kaşıması için satın alacağınız diş kaşıyıcısı, mutlaka bebeğinizin küçük elleri tarafından rahatça kavranabilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Gereksiz ağırlığa sahip dişliklerin, çocuğunuzun yüzüne veya burnuna düşebileceğini ve yaralanmalara dahi yol açabileceğini unutmamanızda fayda var. Ayrıca, Dişliklerin yumuşak dokulu olması gerekir ve asla keskin ve sivri hatları olmamalıdır.  Bebeğinize dişini kaşısın diye aldığınız sivri dişlikler, onun damağını zedeleyebilir zira. Dişlik seçerken bebeklerin ilgisini toplayabilecek ürünlerini seçmelisiniz. Gülentilki olarak, Bebeğinizin ilgisini çekecek, ekstra özellik olarak ses çıkarabilen ve dikkat çekici renklere sahip olanbir bebek dişliği almanızı öneririz.

Gülentilki Bebek Dişlikleri Konusunda Uzmanların Tavsiyesini Dinliyor

Ünlü pedagog ve doktorlar tarafından önerilen bebek dişliklerini seçen Gülentilki firmamız, bünyesinde mutlaka sağlam ve kaliteli ürünleri kullanır. Bebek oyuncakları kategorisinde rahatça bulabileceğiniz bebek diş kaşıyıcı oyuncakları ile bebeklerinizin dişleri çıkarken, ona yardımcı olabilirsiniz. Gülentilki, bebek oyuncakları ürünlerini seçerken bebeklerin ihtiyacını karşılayabilecek farklı özelliklere sahip ürünler seçmeye özen gösterir. Bu nedenle, bebek diş kaşıyıcı seçimleriniz için bebek oyuncakları kategorisinden dilediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Yorum Yap