Opencart Kurumsal Grande Türkiye

8 Yaş Oyuncakları ve Önemi

Gönderen GülenTilki 04/07/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

8 Yaş Oyuncakları ve Önemi

Doğdukları andan itibaren hem kendini hem de çevresini tanımaya çalışan çocukların hayatında oyun en önemli aktivitedir. Yaşa göre faklılık gösteren oyuncakların hem eğitici hem de eğlendirici olması gerekmektedir. 8 yaş oyuncakları da okul dönemindeki bir çocuğun kişiliğini kazanmasında gelecekte de hep başarılı bir birey olmasında en büyük bir paya sahiptir. 8 yaş eğitici oyuncaklar çocukların zeka gelişimini, hafıza ile kelime bilgisiyle birlikte duygularının gelişimine etkilemektedir. Bu nedenle de 8 yaş eğitici oyuncaklar alınırken rastgele bir oyuncak seçimi çok yanlış bir davranış olacaktır. Çünkü 8 yaş oyuncakları çocukların hem düşünce dünyasını hem de oyunlarını destekleyen en önemli materyallerdir.

8 yaş oyuncakları çocukların halen gelişmeye devam eden kişiliklerinin, karakterlerinin şekillendirmesiyle birlikte zeka gelişimini ve öğrenmeyi de bire bir desteklemektedir. 8 yaş eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan 8 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların hem eğlenip hem öğrenmesini sağlayan zeka gelişimini büyük ölçüde etkileyen materyallerdir. 8 yaşında olan her çocuk oyuna ihtiyaç duyar.  Oyuncakların çocukların hayatında her yönden olumlu gelişim sağladığı düşünülürse cinsiyet ve yaşın önemi olmadan her çocuğun oyuncaklarla büyümesi gerektiğini unutmadan çocukların hayatta başarılı olmalarını sağlayacak materyallerin seçiminde dikkatli olunmalıdır.

8 yaş eğitici oyuncaklar ile oynadıkları oyunlar çocukların gelecekteki meslek seçimini de belirleyebilmektedir. Örneğin duygusal özelliği olan çocuklar müzik aletlerine yönelmesi ile birlikte müzik aletlerinin hem mantıksal hem matematiksel hem zeka gelişimini büyük ölçüde etkilemesi meslek seçiminde yazarlık veya matematik bilimleri vb. alanlara yönelmelerini sağlamaktadır. 8 yaş zeka geliştirici oyuncaklar olan küp bloklarla ya da bilim setleri ile oynayan çocuklar hem görsel hem mantıksal hem de matematiksel özelliklerinin gelişmesinin yanında zeka gelişimini de destekleyeceğinden mimarlık, heykeltıraş, ressam vb. meslek seçimlerine yöneldiği gözlenebilmektedir.

8 yaş oyuncakları çocukların kişilik gelişimine dolayısıyla da karakterlerinin oluşmasına yardımcı olurken hem de mesleki seçimlerini belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Çocukların sözel ve sayısal gelişmelerinin desteklenmesi gelecekte başarılı bir birey olmalarını sağlamak için 8 yaş oyuncaklar kategorileri buna göre düzenleyen Gülen Tilki ailesi yine ve devamlı olarak sizleri düşünmektedir. 

Yorum Yap