Opencart Kurumsal Grande Türkiye

7 yaş oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 03/07/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

7 yaş oyuncakları ve Faydaları

7 yaş çocukları artık yepyeni bir döneme girmektedirler. Okul hayatlarına tam olarak başlayan çocuklar bu dönemde okuma, yazma öğrenebilmek için ilk adımları okulla birlikte atarlar. Bu dönemde planlama, ayırt etme, öngörü vb. kavramların kullanılarak zihinsel becerilerinin daha da geliştirilmesine yönelik aktivitelerde bulunurla. Bu aktiviteler 7 yaş oyuncakları ile desteklendiğinde zihinsel becerilerinin gelişmesinin yanında yapılan aktiviteleri azimle devam ettirmeye mücadele edebilmenin ne kadar önemli olabileceğini net bir şekilde kavramaya başlarlar.

7 yaş eğitici oyuncaklar içinde yer alan zeka oyunları ile oynayan 7 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ile büyüyen çocuklar karar verebilme, bakış açılarını değiştirebilme, eksiklikleri belirleyebilme ve eksiklikler konusunda tamamlayıcı yönler geliştirme gibi zihinsel aktivitelerini aktif bir şekilde kullanabilmeye başlarlar. Bu durumda karşılaştıkları her durumda, her sorunda çözüm önerileri üretebilme yeteneğine en doğal yollarla ve uygulamalarla kazanmaya başlarlar.

7 yaş oyuncakları çocukların kişisel özellikleri olan fiziksel, sosyal, duygusal, düşünce ve dil gelişimini üzerinde önemli ölçüde etkileri bulunmaktadır. 7 yaş eğitici oyuncaklar çocukların somut düşünmeye ve mantıksal analiz yapabilmeye yöneltmektedir. Bu nedenle de 7 yaş zeka geliştirici oyuncaklar içinde akıl oyuncakları, monte edilebilecek oyuncak setleri, çocuk fotoğraf makineleri, resim boyama ve çizme kitapları vb. oyuncaklar bu oldukça fayda sağlayacaktır.

7 yaş oyuncakları çocukların mantık geliştirmesine, zihin jimnastiği yapabilmesine birebir fayda sağlayabilmektedir.  Bu nedenle de 7 yaş eğitici oyuncaklar ile yapılan egzersizler, alıştırmalar zihnin aktif bir şekilde düşünmeye yöneltir. 7 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların muhakeme yapma yeteneğini geliştirmeye yönelik özel içeriklere sahip olması ile hem eğlendirmeye hem de mantık yürütebilmeye yardımcı olmaktadırlar.

7 yaş eğitici oyuncaklar iki ya da birden fazla olan kavramları karşılaştırmaya ya da birleştirip problem çözdürmeye yardımcı olmaktadır. Bunların sonucunda ortaya çıkan bilgi ya da öngörü ile de farklı çözüm yolları bulmayı öğrenirler. Dolayısıyla da 7 yaş zeka geliştirici oyuncakları çocukların zihinsel, sosyal ve bedensel gelişiminde önemli bir yere tutuğu tartışılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkar. İşte bu nedenle de Gülen Tilki ailesi olarak çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan 7 yaş oyuncakları tüm bu özellikleri sağlayan oyuncaklar olmasına özen gösterdik ve sizlerin hizmetine sunduk.

 

Yorum Yap