Opencart Kurumsal Grande Türkiye

6 yaş oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 02/07/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

6 yaş oyuncakları ve Faydaları

5-6 yaş okul öncesi dönemde 6 yaş oyuncakları çocukların hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Çocukların okula başlamadan önceki dönemde oldukça kritik olan 6 yaşındaki çocukların gelişimini her yönden destekleyen, okula hazırlık sürecinde çocuklara ulaşabilmenin en önemli olduğu bu dönemde 6 yaş eğitici oyuncaklar ın katkısı çok fazladır.

Bu dönemde çocukların özgüven duygularının desteklenmesi, bulunduğu her ortamda uyum sağlayabilmesi için yaşıtları, ebeveynleri ile ya da tek başlarına oynayacakları 6 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ın seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. 6 yaşında olan çocukların yaşıtları ile grup şeklinde oynadıkları oyunlarda gruba uyum sağlamasına yardımcı olmak için seçilecek 6 yaş oyuncakları bulunduğu ortama adapte olmalarına yardımcı olacaktır.

6 yaş eğitici oyuncaklar için inşa blokları, kil, kuklalar, desen kalıpları, parmak boyası, elektrikli olmayan pilli oyuncaklar, kutu kart oyunları, basit müzik enstrümanları, küçük spor aletleri kitap vb. materyal seçimi oldukça idealdir.  6 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların bu dönemde bilişsel, sosyal, dil, fiziksel ve duygusal alanda psiko-sosyal gelişimi büyük ölçüde etkilemekte ve kazanılması gereken güven duygusunun temellerini sağlayabilmektedir.

6 yaş eğitici oyuncaklar çocukların çok fazla zorlanmayacağı ama çok da basit olmayan, düşünürken muhakeme yeteneğinin gelişmesine yardımcı olabilecek kişiliğinin şekil almaya başladığı bu dönemde gelecekte başarılı olabilmesini sağlayacak türde seçilmelidir.

Çocukların sınırsız hayal dünyasının gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek 6 yaş zeka geliştirici oyuncaklar yaratıcılıklarının da gelişmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Onların merak dolu dünyaları devamlı olarak soru sormaya, fikir yürütmeye ve düşüncelerini gerçekleştirme çabalarına destek olmak için 6 yaş oyuncakları materyallerinin kullanılması en doğru davranış olacaktır. Sınırsız hayal dünyalarını gerçekleştirme çabası onların gelecekte zorlukları aşabilme azmine bire bir etken olacaktır. Oyun çocukların en değerli en üretken faaliyetleridir. Dolayısıyla da 6 yaş oyuncakları da bu faaliyetlerin başarıya dönüşmesine birebir etken olan materyallerdir.

Okul öncesi dönemin bu kadar önemli olduğu dolayısıyla da oyunlarına katılan 6 yaş oyuncakları nın da hem eğitimini hem gelişimi büyük ölçüde desteklerken biz de Gülen Tilki ailesi olarak bu desteğin bir parçası olmak istedik. Bu nedenle de 6 yaş eğitici oyuncaklar ile 6 yaş zeka geliştirici oyuncak kategorilerini en uygun şekilde hizmetinize sunduk.

 

Yorum Yap