Opencart Kurumsal Grande Türkiye

5 Yaş Oyuncakları ve Önemi

Gönderen GülenTilki 01/07/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

5 Yaş Oyuncakları ve Önemi

Çocukların gelişimini tamamlayabilmesi için oyun en önemli araçtır. Dolayısıyla da 5 yaş oyuncakları bu dönemde çocukların hem eğlenmelerine hem de öğrenmelerine yardımcı olan materyallerdir. Okul öncesi dönemi kapsayan 5 yaş eğitici oyuncaklar çocukların zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimin bire bir desteklemektedir. Bu sebeple de bu dönemde alınan tüm oyuncakların özellikle geniş olan hayal dünyalarını hayata geçirmek büyük tutkudur.

Bu dönemde ebeveynler tarafından yapılan en büyük hata çocuklara göre değil kendilerine göre oyuncak seçilmesidir. Çocuğunuzu tanımak ve onların ilgi alanlarına göre oyuncak tercihi yapılması 5 yaş eğitici oyuncaklar seçilmelidir.

Her yaştaki çocuk için başarı oldukça önemliyken 5 yaşındaki çocuk için gelecekteki başarılı bir birey olması için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle çocukların başarılı olmalarını sağlayan ne kolay ne de zor olan karmaşık 5 yaş eğitici oyuncaklar seçilmelidir. Diğer taraftan yaşının altında oyuncak alımı da 5 yaşındaki çocukların heyecanını azaltacak ve çocuğun sıkılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle 5 yaş zeka geliştirici oyuncaklar alınırken çocuğun yaratıcılığına katkıda bulunan, beceri gelişiminde büyük rol oynayan türden olmalıdır.

5 yaş oyuncakları içinde boya kalemleri, boya kitapları, oyun hamurları en sevdikleri oyuncaklar içinde yer almaktadır. Bunun yanında kutu oyunları ile oynamak, evcilik için oyuncak evlerle oyunlarını desteklemek, seyrettiği çizgi fil karakterlerinin oyuncakları ile oyun kurmak onların en büyük zevkidir. Kendi hayal dünyalarını canlandırmak, hayata geçirmek onların en büyük tutkusudur. Bu nedenle de 5 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların okul öncesi dönemdeki gelişimini tamamlamalarına yardımcı olmaktadır.

5 yaş eğitici oyuncaklar çocukların gelecekteki kişiliklerinin oluşmasına, kendi yaş grubu ile paylaşmayı, grup şeklinde oynamayı öğrenerek grup içinde uyum sağlamayı öğrenmeye başladığı dönemdir. Bu nedenle oyun için seçilen tüm materyallerin 5 yaş zeka geliştirici oyuncaklar a uygun olması şarttır. Biz de tüm bunları göz önünde bulundurarak seçtiğimiz 5 yaş oyuncakları kategorisi çocukların her türlü gelişimine katkı sağlayacak oyuncaklardan oluşmaktadır. Gülen tilki ailesi olarak profesyonel bir ekip tarafından devamlı olarak araştıran, öğrenen öğrendiğini uygulayıp paylaşan bir uzman bir ekip ile sizlerin hizmetinizde olmanın gururunu taşıyoruz.

Yorum Yap