Opencart Kurumsal Grande Türkiye

4 Yaş Oyuncakları ve Önemi

Gönderen GülenTilki 30/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

4 Yaş Oyuncakları ve Önemi

4 yaşındaki çocuklar artık bir olduklarını bilincini taşırlar. Bu yaştaki her sağlıklı çocuk istediği her şeyi verdikleri her kararı çok net bir şekilde ifade ederler. O kadar nettir ki ifadeleri bunları dile getirirken asla sorun yaşamazlar. Bu yaştaki çocuklar dil ve gramer bakımından tüm gelişimlerini tamamlamışlardır.  Hayal dünyaları da o kadar gelişmiştir ki hayal kurmak onların var olduğunu kanıtlamak algısı içindedirler. İşte bu nedendendir ki 4 yaş oyuncakları onarlın hayal dünyalarının daha da zenginleşmesine yardımcı olacaktır. 4 yaş eğitici oyuncaklar bu dönemde çocukların sözel ve sayısal becerilerinin artmasına yardımcı olacaktır.

4 yaş zeka geliştirici oyuncaklar gerçek hayatta olan her şeyi sembolik olarak kurgulamaya yardım eder ya da uygun bir şekilde uyarlar. Bu yaşta tüm çocuklar devamlı olarak oyun kurgularlar. Bu oyun kurguları içinde 4 yaş oyuncakları onlar için vazgeçilmez bir materyal olurlar. 4 yaş eğitici oyuncaklar ile oyunlarını sembolize ederler ve her şeyi en net şekilde görürler. Mesela bir erkek çocuğu babasının taklidini yaparak araba tamir etmeye çalışır. Bir kız çocuğu annesi gibi ev hanımı rolünü taklit eder. Bu dönemde hayallerinde oldukları şekilde hareket ederler ve bunun için de 4 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ın etkisinin ne kadar önemli bir etken olduğu tartışılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkar.

4 yaş oyuncakları çocukların kurduğu hayalleri gerçekleştirmeye, çevresinde olup bitenleri duyarlı bir şekilde karşılamaya ve kendi kendilerine yaptıkları modelleme onların davranış biçimi olarak ortaya çıkar. Bu nedenle de 4 yaş eğitici oyuncaklar onların tüm hayalini gerçekleştirmelerine, sınırsız bir hayal gücünün var olmasına yardımcı olacaktır. Böylece 4 yaş zeka geliştirici oyuncaklar onların var olan becerilerinin ortaya çıkmasına yardımcı olurken yeni beceriler kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Bu dönemde çocukların hayal dünyalarını desteklemek ve gelecekte başarı kazanmalarına yardımcı olan 4 yaş oyuncakları geleceğimiz olan masum çocuklar için Gülen Tilki ailesi olarak sizlere sunulmaktadır. En güvenilir en sağlıklı gerekli olan tüm şartları taşıyan 4 yaş eğitici oyuncaklar siz değerli müşterilerimize sunmanın huzurunu yaşıyoruz. 4 yaş zeka geliştirici oyuncaklar için sitemizde bir gezinti yapmayı unutmayın.

 

Yorum Yap