Opencart Kurumsal Grande Türkiye

3 yaş oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 29/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

3 yaş oyuncakları ve Faydaları

3 yaş oyuncakları çocukların zihinsel ve dil gelişimi, beden ile psiko-motor gelişimi ile sosyal ve duygusal gelişimine katkı sağlaması bakımından oldukça önemlidir. Çocuğun tüm kas gelişimini önemli ölçüde destekleyen 3 yaş eğitici oyuncaklar çocukların oyun saatinde her şeyi en doğal şekliye yaşamalarına dolayısıyla da öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. 3 yaş oyuncakları her oyun zamanında kendini çok fazla yormadan hem zihinsel hem kas gelişimini kolayca geliştirmeye yardımcı olacaktır. Birçok zihinsel, bedensel gelişimi fakında olmadan tamamlama süreçleri 3 yaş zeka geliştirici oyuncaklar yardımıyla desteklenmektedir.

3 yaş eğitici oyuncaklar çocuklara pisiko-motor gelişimi bakımından kazandırdıkları şöyledir: Çocuğun gücünde artış göstermeye, vereceği tepki yeteneklerinin oluşmasına, büyükle küçük kas gelişimini denetlemeye ve hafızasını hızlı ve etkili bir şekilde kullanmaya yardımcı olacaktır. 3 yaş zeka geliştirici oyuncaklar da zihinsel gelişim için devamlı olarak zihnin jimnastiği yapmaya katkısı tahmin edilenden çok fazladır.

3 yaş oyuncakları ile oynana oyunlar çocuğun çevresindeki kişilerle olan ilişkilerini de önemli ölçüde biçimlendirmektedir. Çevresindeki herkesi artık tanımaya başlayan çocuk kendisinin de toplumsal rolünü çevresini taklit ederek algılamaya çalışır. Bu nedenle de 3 yaş eğitici oyuncaklar ın bilinçli seçilmesi çocuğun sosyal rolünü algılamaya başlamasına, kendini başka çocuklardan ayıran özellikleri keşfetmeye, dil ve sosyal kapasitesinin gerekli ve hızlı bir şekilde gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bu dönemde evcilik oyunları, küpleri kullanarak şekiller oluşturma oyunları, yaşına göre bir görseli mesela bir çemberi çizmeye çalışma, lego oyuncakları 3 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ile desteklemek hem eğitici hem eğlenceli hem de kaliteli bir oyun zamanı geçirmesini önemli derecede etkilemektedir.

Her yaşa göre değişiklik gösteren yaş ilerledikçe oyuncakların zorluk dereceleri artan 3 yaş eğitici oyuncak seçimi çocukların hayal dünyaları da düşünülerek eğlenmelerine yardımcı olacak, ruhsal ve fiziksel gelişimini sağlayan sağlıklı, güvenli ve dayanıklı doğru oyuncak seçimi, anne ve babaların üzerinde önemle durmaları gereken noktalardır. İşte tam bu noktada sizin yerinize devamlı araştırıp öğrenen, çocukların güvenliğini ve sağlığını düşünerek çalışan Gülen Tilki ailesi satışa sunduğu tüm ürünleri bu garantili şekilde sizlere sunmaktadır.   

 

Yorum Yap