Opencart Kurumsal Grande Türkiye

2 yaş oyuncakları ve Önemi

Gönderen GülenTilki 28/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

2 yaş oyuncakları ve Önemi

2 yaşındaki bir çocuk artık tek başına yürüyebilen, koşabilen, istediği yerlere tırmanıp istediği yerleri karıştırabilen bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji ile hareket etme ve öğrenmeye karşı duyduğu açlıkla her şeyi keşfetmeye çalışırlar. Bu dönemde çocukların enerjilerini oyunlarla boşaltmalarına yardımcı olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle de onların çevresini, dünyayı keşfetme isteğine destek olacak 2 yaş eğitici oyuncaklar ile desteklemek gerekmektedir. 2 yaşındaki bir çocuk için dış dünyayı tanımaya yardımcı olacak oyun faaliyetleri 2 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ile desteklemek en doğru davranış olacaktır.

2 yaşındaki çocuklar içlerinde yaşadıklarını duyguları ve istedikleri şeyleri anlatamamaktadırlar. Dolayısıyla da sözcüklere dökülemeyen istekler, duyguları harekete de doğru bir şekilde aktarmakta da zorluk çekmektedirler. Bunun nedeni ise davranışların getirdiği duyguların ne olduğunu bilmemeleridir. Bu dönemde çocuklarda bazı duygusal zihinsel gelişimlerini tamamlayamamış olduklarından mantık yürütme becerileri de sizin onlara sağladığınız oyun ve oyuncaklarla sınırlıdır. 2 yaş oyuncakları içinde 2 yaş eğitici oyuncaklar ve 2 yaş zeka geliştirici oyuncaklar ile oyun faaliyeti oluşturulduğunda mantık yürütme, neden sonuç ilgisi kurabilme, yargılama ile değerlendirme gibi soyut kavramları oyun içinde öğrenmeye başlayacaktır.

Sınırlı kelime haznesine sahip olan 2 yaşındaki çocuklar oyun kartları üzerinde bulunan havya figürlerini kavrayacak, yüz ifadeleri ile mutlu olma, hüzün, korku vb. soyut kavramlarının ne tür durumlarda ortaya çıktığını kavrayabilecekler.  2 yaş oyuncakları içinde lego oyuncakları ile maket oyuncakları akıl yürütme ve neden sonuç ilgisi gibi mantık yürütebilmeyi aktif bir şekilde öğrenecektir. Böylelikle hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olacak, gelişmeye devam eden zihninin doğru bir şeklide gelişim göstermesine yardımcı olacaktır. Ayrıca 2 yaş eğitici oyuncaklar yaşıtları ile grup şeklinde oynamalarına grup, görev ve paylaşma gibi kavramları oynayarak öğrenmeye yardımcı olurlar. 2 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların ruhsal, zihinsel ve bedensel sağlığının desteklenmesi için oldukça önemli materyallerdir.

Hem ebeveynler hem de çocuklar için oldukça önemli olan 2 yaş dönemi için çocuklara devamlı olarak yararlı oyun faaliyetleri hazırlamak, tehlikelerden uzak tutabilmek ilgi alanlarını faydalı yönlere çekebilmek için 2 yaş oyuncakları alternatifleri Gülen Tilki olarak sizlerin hizmetindedir. 

Yorum Yap