Opencart Kurumsal Grande Türkiye

1 yaş oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 27/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

1 yaş oyuncakları ve Faydaları

1 yaşını dolduran bebekler artık bazı konularda ebeveynlerinden daha az yardım alabilirler mesela 1 yaşında olan bebek artık kendi ayağının üstünde durmaya başlar. Oldukça önemli bir dönemde olan çocuklar her şeyi kendi kendilerine yapmaya çalışırlar ve istedikleri her yere gitmeye her istediklerini almaya çalışırlar. Durdurulamayacak olan bu isteklerini tehlikesiz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için de 1 yaş oyuncakları en büyük kurtarıcı görevi üstlenirler. Bu nedenle de 1 yaş eğitici oyuncaklar çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için önemli bir rol oynar.

1 yaş eğitici oyuncaklar çocukların keşif yolculuğunu geliştirerek çocukların zeka gelişimine katkı sağlar. Bu nedenle de seçilen oyuncaklar 1 yaş zeka geliştirici oyuncaklar türlerine uygun olmalıdır. Bu dönemde çocukların çevresinde bulunan her şeyin yoğun uyaran olması özelliğine sahip olması beynin aktif olarak çalışmasına yardımcı olacaktır ki bu da zihinsel gelişimini aktif ve doğru bir şekilde sürdürmesine yardımcı olması demektir.

1 yaşında olan çocukların hiçbir şey anlamadığını düşünmek oldukça yanlış bir davranış olur. Bu nedenle de onun keşif yolculuğunun destelemeye yardımcı olacak 1 yaş eğitici oyuncaklar olarak parmak kaslarının gelişmesine yardımcı olacak hamur ve boya oyunları hayal dünyasının gelişimi için de çok önemlidir.  çocukların sosyal, zihinsel ve dil gelişim süreçlerinin sağlıklı ve doğru bir şekilde gelişmesine katkıda bulunur. Sanatsal ruhunun gelişebilmesi, hayal dünyalarına katkı sağlayabilmeleri için de 1 yaş zeka geliştirici oyuncaklar çocukların beceri kazanması için de bire bir etkendir.

1 yaş oyuncakları arasında sayabileceğimiz banyo oyuncakları, ahşap oyuncaklar, bebek çıngırakları, bebek dişlikleri önemli oyuncaklar içinde söylenebilirken fiziksel gelişimine oldukça fazla etkileyen bebek yürüteçleri, hayal dünyasının gelişimini sağlayacak olan müzikli oyuncaklar ile el kaslarını aktif bir şekilde kullanmasına yardımcı olurken hem renkleri hem de şekilleri kavramalarına yardımca olan boya kitapları, hamur, yine zeka gelişimi için lego oyuncakları, maket oyuncaklar 1 yaş zeka geliştirici oyuncaklar olarak Gülen Tilki firması ayrıcalığı ile sizlere sunulmaktadır. Güvenilir ve sağlık koşullarına uygun olan tüm oyuncakları prosedüre uygun bir şekilde temin edebilmeniz için Gülen Tilki siz sevgili müşterilerin hizmetindedir.

 

Yorum Yap