Opencart Kurumsal Grande Türkiye

0-12 Ay Oyuncakları ve Faydaları

Gönderen GülenTilki 26/06/2017 0 Yorumlar Çocuk Gelişimi ve Eğitimi,Eğitici Oyuncaklar,

0-12 Ay Oyuncakları ve Faydaları

Oyuncaklar çocuklar için önemli olduğu kadar 0-12 ay bebek oyuncakları bebekler için oldukça büyük önem taşımaktadır. Bebeklerin ilk aylarda yatakta dolayısıyla da yatarak geçirirler. Yatıkları yerde ayakları ile elleriyle oynamak da onların en büyük eğlencesidir. Bebekler ellerinin ve kollarının farkına varmasıyla birlikte önce kendilerini daha sonra çevresini dolayısıyla da dünyayı keşfetme süreci başlar. Bu nedenle de 0-12 ay eğitici oyuncaklar büyük önem taşımaya başlar. Gözlerle takip edilebilen, sallanan, ses çıkaran ve ışık saçan 0-12 ay zeka geliştirici oyuncaklar onların duyu organlarının farkına varmalarını ve aktif olarak kullanılmasında oldukça etkili materyallerdir.

0-12 ay bebek oyuncakları bebek gelişiminin en önemli parçasıdır. Bu dönemde bebekler gelişim özellikleri nedeni ile hoşuna giden her hareketi tekrarlamaya çalışır. Eline aldığı 0-12 ay eğitici oyuncaklar eliyle sıkmaya çalışırken de sallamaya çalışır. Atıktan sonra çıkan sesin farkına vardığında ise oyuncağı eline her geçtiğinde fırlatır. Bu da bebeğin hem duyu organlarının gelişmesine hem de kas gelişimini desteklemesine yardımcı olmaktadır. 0-12 ay zeka geliştirici oyuncaklar bebeklerin hem bedensel olarak hem de zihinsel olarak gelişiminde büyük etken sahibidir.

Bu dönemdeki bebekler neden-sonuç ilişkisini algılamaya başlarlar. Bebeklerin davranışları ile oyunları da bu doğrultuda değişim gösterir. Yani eline geçen oyuncağı rastgele sallamamaya, ses çıkarsın diye sallamaya başlar. Böylelikle becerisi artmaya devam eder. Bu nedenle de 0-12 zeka geliştirici oyuncaklar ın bebeklerin hayatında, gelişiminde özellikle 4 ile 8. aylar arasında önemli bir şekilde etkilemektedir. Bu nedenle de 0-12 ay eğitici oyuncaklar seçilirken bebeğin birebir bedensel ve zihinsel gelişimini destekliyor olmasına dikkat edilmelidir.

0-12 ay bebek oyuncakları sert olmayan renkli çıngıraklar, sallanınca ses çıkaran bebek dönenceleri, müzikli bebek oyuncakları, rengarenk resimli yumuşak dokulu küpler tercih edilmelidir. Bu nedenle de Gülen Tilki ailesi olarak size 0-12 ay zeka geliştirici oyuncaklar için bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek geniş alternatif sunmaktadır. 0-12 ay eğitici oyuncaklar hayattaki en değerlilerimiz olan bebeklerin güvenliği sağlığı göz önünde bulundurularak en geniş kategorileri siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Yorum Yap