Opencart Kurumsal Grande Türkiye

Bebek Dönence

Bebek Dönence

Bebek Dönence - GülenTilki

Bebek dönence birçok anne ve babanın tercih etmediği bebek oyuncakları arasında yer almaktadır. Birçok ebeveynler için pahalı ve önemi tam anlaşılmamış bir materyal olarak görülebilir. Beşik dönence yalnızca beşiğin ya da yatağı süslemesi olarak görülmemelidir. Bebekler 40. günlerini tamamladıktan sonra renk ayrımına fark etmeye başlarlar. Dolayısıyla da sarı, mavi, yeşil ve kırmızı renklerini algılarlar. Bu nedenle anneye hoş gelen değil bebeğin ilgisini çeken parlak tonlarda sarı, kırmızı, yeşil ve mavi tonlarında olması bebek dönence materyalinin bebeği keyif almasına yardımcı olacaktır.

Bebekler 4-5. Ay sonrasında renk tonlarını fark etmeye başlar. Her zaman uzun süreli kullanılabilecek ve görsel, işitsel ve dokunsal duyularına hitap edecek bebek oyuncakları ile oynamaya bayılırlar. Bu nedenle de bol bol müziği olan, fazlaca resimli bir beşik dönence bir bebeğin eğlenmesi demektir. Bu aylarda henüz gelişmeye başlayan görsel, işitsel ve dokunsal duyularının gelişimini de büyük ölçüde geliştirmektedir. Ayrıca devamlı ona dokunmaya çalışması ellerini aktif olarak hareket ettirmesini sağlaması da kas gelişimine yardımcı olmaktadır.

Özellikle uzaktan kumandalı seçilen bebek dönence durmadan kucak ve meme isteyen bebekleri oyalamaları bakımından çok faydalı olacaktır. Devamlı dönen ve üzerinde bulunan renkli görsellerin takip etmekten hoşlanmalarına yardımcı olan beşik dönence uzaktan da döndürmenize dolayısıyla da anneye büyük kolaylık sağlayacaktır. Her durduğunda uzaktan tekrar döndürebilme özelliği ebeveynlerin dinlenmelerine yardımcı olacaktır.

Bebek oyuncakları bir bebeği oynatmaya eğlendirmeye çalışırken oyuncağın özelliğine göre sağlığı için de faydalı olabilmektedir. İşte bu nedenle bebek dönence de her bebekte olan gaz sancılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Döndükçe elleriyle birlikte ayaklarını da ileri geri hareket ettirerek devamlı olarak hareket edecektir. Gaz sancısı için bisiklet hareketini beşik dönence sayesinde kendi kendine yapacak ve gaz sorununu ortadan kaldıracaktır. Böylece bebek oyuncakları ile bebeğin hem bedensel hem ruhsal gelişimini ne kadar etkilediği bu sayede bir kez daha ortaya çıkıyor.

GülenTilki’de Bebek Dönence ürünlerini inceleyebilir, çeşitleri hakkında bilgi alabilir, en uygun fiyatlarla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.